Forma MSc Komplex tervezés 1 ütemterv

Feladat ismertetése, információgyűjtés, kutatás,

2.

Szeptember 15.

Információgyűjtés, kutatás, - szakelőadások hallgatása, szakirodalom tanulmányozása

3.

Szeptember 22.

4.

Szeptember 29.

KIRÁNDULÁS KECSKEMÉTRE

Üzemlátogatás. Tervezés, gyártáselőkészítés és a gyártás folyamata.

Szakmai vezető: Lelkes Péter DLA.

5.

Október 06.

I. GYŰJTŐMUNKA PREZENTÁCIÓJA

Digitális gyűjtemény - PDF, vagy felhő

Gyűjtőmunka egyéni prezentációja vetített (projektor) kiselőadás formájában, konzultáció

6.

Október 13.

Tervezési vázlatok készítése, modellezés, konzultáció

Október 20.

MŰHELYLÁTOGATÁS

Műhelylátogatás. A tanszék belső és külső asz-talosműhelyeinek látogatása, helyszíni vezetés.

8.

Október 27.

II. KOMPLEX TERV ELŐPREZENTÁCIÓJA

Digitális gyűjtemény - PDF, vagy felhő

Tervek véglegesítése, egyéni prezentációja vetített (projektor) kiselőadás formájában, értékelés

9.

November 03.

Tervek véglegesítése, kidolgozása, modellezés, konzultáció

10.

November 10.

Tervek véglegesítése, kidolgozása, modellezés, konzultáció

11.

November 17.

TDK-MDK konferencianap, kötelező részvétel, óra elmarad

12.

November 24.

Tervek dokumentálása, modellkészítés, felkészülés a publikálásra, prezentációra

13.

December 01.

Tervek dokumentálása, modellkészítés, felkészülés a publikálásra, prezentációra

14.

December 07.

III. Féléves terv leadása,

PDF formátumban digitálisan, továbbá plakát 50x70 cm-es, műleírás fekvő A4-es nyomtatva

Prezentáció

15.

December 18. 12.00 pótleadás

külön eljárási díjjal

Leírás:

A hallgatók a formatervezés és az építészet közötti határterületen folytatott kutató és alkotómunka során megtapasztalják a tárgyak, az épületek és környezetük esztétikai viszonyát. A félév során figyelmet fordítunk az építészeti alkotóelemek formai vizsgálatára, építészeti és formatervezési kontextusban történő elemzésére. A felvezető előadás: „A tárgyak, tárgyrendszerek és környezetük viszonya” címmel a tárgyalkotási és környezetalakítási párhuzamokra és eltérésekre mutat rá. A gyakorlati alkotó munka során a feladat elsősorban az, hogy a hallgatók megismerjék a tárgytervezés környezetre való hatását, így képessé válnak formával, a térrel, és anyaggal való párbeszédre. Vizuális gondolkodás síkon és térben. Forma és tértervezés két és három dimenzióban. Forma és funkció egysége, érthetőség, esztétika, használhatóság, gazdaságosság, műszaki megvalósíthatóság, biztonság.

Tervezési feladat:

A Rajzi és Formaismereti Tanszék tereinek (oktatási, műhely és közösségi tereinek) átalakítása. Építészeti, téri és felületformáló burkolati elemek tervezése. Ajánlott tervezési témák:1. Tér, padló és falburkolat, annak elemei (Kő-Kerámia-Üveg-Fa-Fém-Műanyagok,stb.); 2. Fémfelületek, térbeli modulok; 3. Műanyag felületek, térbeli modulok; 4. Fényáteresztő anyagok; 5. Üvegfelületek; 6. Világító modulok; 7. Fafelületek, famodulok; 8. Térelválasztó anyagok, elemek

Feladatleadás, prezentáció:

A gyűjtőmunka félév közben, a tervek szemeszter végén kerülnek bemutatásra, leadásra. A dokumentálás elektronikus (PDF), valamint nyomtatott (50x70 cm-es plakát, A4-es füzet) formában történik a megadott szempontok szerint.

A hallgatók egyenként vagy csoportban ismertetik munkájukat, amelyek közösen kerülnek értékelésre.