PROGRAM (PDF)

Kreatív közterek és "okos város" fejlesztések Szentendrén. A Kerényi Közösségi Park koncepciója

A szimpózium és kiállítás a Magyar Tudomány Ünnepe 2017 programsorozat hivatalos eseménye

A BME Építészmérnöki Kar Rajzi és Formaismereti Tanszéke Szentendre Város Önkormányzatának felkérésére 2017. évben oktatási és kutatási-tervezési programot indított szentendrei helyszínek, területek, intézmények fejlesztésében való közreműködésre. Az együttműködés során olyan építészeti, forma- és vizuális környezettervezési témák és projektek kerülnek előtérbe, melyekben az egyetemi munkacsoport a város jelenlegi és távlati elképzeléseit korszerű, "okos város" megoldásokat is beépítő javaslatokkal tudja kiegészíteni. A Kerényi parkra készített tanulmányok és koncepciótervek a lakosság – és kiemelten az ifjúság – kreatív időtöltését, közösséget építő tevékenységeit próbálja segíteni az építészet, környezet- és tárgytervezés, valamint az informatika és a közösségi média eszközeivel – nagy hangsúlyt fektetve a lakókkal, a jelenlegi és jövőbeli használókkal való intenzív kommunikációra, interaktív programalkotásra.

A szimpózium és kiállítás az eddigi eredményeket mutatja be, valamint ismerteti a program jövőbeli céljait és feladatait.

Helyszín: Offline Center, 2000 Szentendre, Ady Endre út 6.

Dátum: 2017. november 9. 16:00 (időtartam kb. 120 perc)

PROGRAM:

I. KÖSZÖNTŐ

- Verseghi-Nagy Miklós polgármester

II. ELŐADÁSOK

- Sólyomné Gyürk Dorottya kulturális alpolgármester:

Művészeti, kulturális törekvések Szentendrén. Köztéri fejlesztések a kiállítási projektek mentén.

- Aba Lehel főépítész:

Városrendezési és építészeti elképzelések az okos város fejlesztési program mentén

- ÉMI Tudásközpont:

Szentendre – smart city témában (Concerto program és Solar Decathlon projekt)

- Szikra Renáta művészettörténész:

Kertek, parkok Szentendrén. A Kerényi park.

- Sebestény Ferenc építész:

Építészeti, környezettervezési és oktatási meggondolások egy közösségi park tervezése kapcsán.

III. HALLGATÓI TERVEK PREZENTÁCIÓJA

- Lassu Péter építész, valamint az Építészmérnöki Kar hallgatói

IV. KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ

Építész-, valamint Forma és Vizuális Környezettervező MSc hallgatók tervei Szentendre helyszínein