BSc diploma tervezés 1-2

BMEEPRAAD01

Kötelező tárgy: Építészmérnöki Kar BSc alapképzés
6+12 kredit (2017 előtt iratkozott hallgatók)
20 kredit (2017-től iratkozott hallgatók)

2022-23/2

tantárgyfelelős
Répás Ferenc DLA

konzulensek
prof. Balogh Balázs DLA, Molnár Csaba DLA, Répás Ferenc DLA, Sebestény Ferenc DLA, Váli István DLA

kari diploma szabályzatok (BSc)
Dékáni utasítás a záróvizsga, a diplomamunka-készítés és a diplomavédés rendjéről a BME Építészmérnöki Karán a 7 féléves BSc szakon
Dékáni utasítás a záróvizsga, a diplomamunka-készítés és a diplomavédés rendjéről a BME Építészmérnöki Karán a 8 féléves BSc szakon
A diplomatervekhez tartozó opponensi vélemény (bírálat) kötelező tartalmi követelményei

ismertető
Az egységes kari követelményeknek megfelelően a tárgy célja, hogy önálló tervezési feladat keretében,  lemérje a hallgató felkészültségét, bizonyítsa az egyéni koncepcióalkotásra és építészeti alkotásra való rátermettségét. A féléves munkát heti rendszerességű konzultáció, illetve a tematikában részletezett közös tervbemutatások is kiegészítik, cél a diplomavédésre való felkészítés.

A Rajzi és Formaismereti Tanszéken elvárás, hogy a diplomatervezés minden fázisában kérjük a szabadkézzel, illetve hibrid technikákkal készített rajzokat bemutatni, az ezekből készített tabló (a koncepció vázlatoktól a végső látványtervekig) kötelező tanszék specifikus munkarész.  A védésre készítendő műszaki tervek grafikája legyen tiszta, informatív ugyanakkor plasztikus, anyagszerű. A Kari vázlatterv egy lapján kérjük a végső grafikát bemutatni! A professzionális modellek elkészítéséhez a modellező műhely segítséget nyújt.

A diplomavédésre min. 2db A/3 méretű portfóliót kérünk, illetve a terv minden lapját külön-külön pdf formátumban és összefűzve is! A diplomatervet javasolt jól felépített vetített előadásként megvédeni, a technikai feltételeket a Tanszék biztosítja.

A tantárgy gyakorlati érdemjeggyel zárul, a „Diplomatervezés” c. tárgy teljesítése az abszolutórium megszerzésének feltétele. Jelen kiírás együtt kezelenő a vonatkozó kari diplomaszabályzatok rendelkezéseivel (lásd fentebb).

A tárgy felvételének feltétele: a tantárgyat csak azok a hallgatók vehetik fel, akik a diplomatervezési félévet megelőző tanulmányi időszakra előírt tantervi kötelezettségeiket teljesítették.

FIGYELEM!
A távoktatásra való átállás miatt az ütemterv változik! Kérjük, keressék fel a tantárgy Moodle oldalát.

tantárgyfelelős

Répás Ferenc DLA

konzulensek

kari diploma szabályzatok (osztatlan)
A Diplomamunka készítés és a Záróvizsga (Diplomavédés) követelményei az építészmérnöki osztatlan mesterképzésen - általános kari szabályzat - általános kari szabályzat

ismertető

A Rajzi és Formaismereti Tanszéken elvárás, hogy a diplomatervezés minden fázisában kérjük a szabadkézzel, illetve hibrid technikákkal készített rajzokat bemutatni, az ezekből készített tabló (a koncepció vázlatoktól a végső látványtervekig) kötelező tanszék specifikus munkarész.  A védésre készítendő műszaki tervek grafikája legyen tiszta, informatív ugyanakkor plasztikus, anyagszerű. A Kari vázlatterv egy lapján kérjük a végső grafikát bemutatni! A professzionális modellek elkészítéséhez a modellező műhely segítséget nyújt!

A diplomavédésre min. 2db A/3 méretű portfóliót kérünk, illetve a terv minden lapját külön-külön pdf formátumban és összefűzve is! A diplomatervet javasolt jól felépített vetített előadásként megvédeni, a technikai feltételeket a Tanszék biztosítja!

A 2020. TAVASZI /ŐSZI FÉLÉV JAVASOLT TANSZÉKI DIPLOMA TÉMA BUDAKALÁSZON:

- 6 CSOPORTOS ÓVODA

- SZOCIÁLIS ÉS SZOLGÁLATI BÉRLAKÁSOK